از ساعت 9 صبح تا 8 شب

بهترین روش های تمیز کردن لکه های سس از روی فرش

قالیشویی اسلامشهر : لکه های سس یکی از رایج ترین لکه هایی هستند که ممکن است بر روی فرش ها ایجاد شوند. این لکه ها با ریختن انواع سس مانند: سس گوجه فرنگی، سس مایونز، سس های سالاد و همچنین سس های مورد استفاده در غذاها شکل می گیرند. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد، نگران نباشید ما راه حل هایی را در این مطلب برای تمیز کردن این لکه ها برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

بهترین روش های تمیز کردن لکه های سس از روی فرش

بهترین روش های تمیز کردن لکه های سس از روی فرش

مراحل از بین بردن لکه سس از فرش

در ابتدا سعی کنید بلافاصله پس از ریختن این مواد، باقی مانده آنها را با دستمالی تمیز و یا قاشق از روی فرش تمیز کنید.سپس در یک بطری که حالت اسپری داشته باشد، ۱ لیتر آب سرد را با ۱ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی بدون سفید کننده و ۱ قاشق چایخوری سرکه سفید مخلوط کنید. اگر سرکه ندارید، می توانید فقط از مایع ظرفشویی فاقد مواد سفید کننده استفاده کنید.

محل لکه را لکه را با پاک کننده ای که ساخته اید، اسپری کنید. با استفاده از یک پارچه یا حوله سفید تمیز، لکه را از روی فرش به آرامی تمیز کنید. این حرکت را یه صورت منظم و با استفاده از دستمال خود ادامه دهید تا زمانی که محل لکه تمیز شود.

در مرجله دوم آب خالی و تمیز را در بطری دیگری بریزید و محلی که تمیز کرده اید را اسپری کنید. سپس با استفاده از یک پارچه یا حوله سفید، لکه را تا زمانی که محلول تمیزکننده باقی مانده از بین برود، پاک کنید. تعدادی از پارچه یا حوله تمیز را روی لکه قرار دهید و چیزی سنگین را روی آن قرار دهید (کتاب ها، وزنه های دستی و غیره). و بگذارید در همان حالت برای چند ساعت بماند تا حوله بتواند مایع باقی مانده را جذب کند.

بعد از چند ساعت، وسایل سنگین را بردارید و اجازه دهید محل ایجاد لکه، خشک شود. وقتی ناحیه مربوطه کاملاً خشک شد، جاروبرقی را برداشته و بر روی محل مورد نظر جاروبرقی بکشید تا الیاف فرش احیا شود.

نکات و توصیه های اضافی

از شوینده های لباسشویی یا شوینده های ماشین ظرفشویی اتوماتیک استفاده نکنید زیرا ممکن است به الیاف فرش شما آسیب برسانند.
از تمیز کننده هایی که حاوی مواد سفید کننده هستند، ایتفاده نکیند زیرا باعث ازیین رفتن الیاف فرش می شود.
هنگام تمیز کردن فرش های دستباف با احتیاط عمل کنید. فرش‌های عتیقه، ابریشمی یا حتی نخی به برخی از مواد تمیز کننده حساس هستند.

امتیاز شما

2 پاسخ

  1. مقاله جالبی بود. نشان میده شما در کارتون متخصص هستید.
    میشه فرش های ما رو ببینید و قیمت بدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
خدمات ما

قالیشویی

موکت شویی

ترمیم و رفوگری

رفع لکه