از ساعت 9 صبح تا 8 شب

پاک کردن لکه غذا از روی انواع فرش

فرش به هر فضای نشیمن زیبایی و رنگ می بخشد و در بسیاری از موارد معمولا خانم ها رنگی را برای فرش های خود انتخاب می کنند که با مبلمان آنها هماهنگ باشد. اگر رنگ فرش شما روشن است، باید در تمیز کردن فرش دقت بیشتری داشته باشید. متأسفانه فرش ها، چه تیره و چه روشن، به مرور زمان دچار لکه می شوند. در زیر چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا اگر لکه ای بر روی فرش شما ظاهر شد، آن را به خوبی پاک کنید.

پاک کردن لکه غذا از روی انواع فرش

پاک کردن لکه غذا از روی انواع فرش

اقدام سریع:

به محض اینکه چیزی روی فرش ریخت، مطمئن شوید که قبل از اینکه لکه ها کهنه و قدیمی شوند، برای تمیز کردن آنها اقدام کنید. یک پارچه یا اسفنج تمیز مرطوب بردارید و آن ناحیه را بمالید تا لکه از بین برود. صبر نکنید تا لکه خشک شود. از مالش دادن خودداری کنید زیرا باعث ضعیف شدن بافت فرش خواهید شد.

از سرکه برای لکه های فرش استفاده کنید:

سرکه به عنوان یکی از موثرترین پاک کننده های همه منظوره در خانه شناخته شده است. اگر مقداری غذا روی فرش ریخته است از محلول سرکه و آب گرم برای پاک کردن لکه استفاده کنید. اگر لکه عمیق است فقط کمی محلول روی لکه بریزید و چند دقیقه صبر کنید تا محلول را پاک کنید. نگران بوی سرکه نباشید، زیرا ظرف چند روز از بین می رود.

استفاده از بی کربنات سودا:

می توانید مقداری نوشابه (ترجیحا سون آپ) و آب را مستقیماً روی فرشی که لکه شده است بمالید. بیست دقیقه صبر کنید و سپس با یک پارچه مرطوب تمیز یا یک اسفنج مرطوب بشویید. سودا برای استفاده بی خطر است زیرا سمی و خطرناک نیست.

از شوینده ملایم استفاده کنید:

موثرترین مایع ظرفشویی ملایم به خصوص مایعی است که حاوی سفید کننده یا قلیایی نباشد. مایع ظرفشویی باید برای لکه هایی که خیلی عمیق نیستند خوب عمل کند. هنگام شستشو از آب استفاده کنید. هنگامی که لکه برداشته شد، از یک پارچه مرطوب برای شستشو یا یک اسفنج مرطوب استفاده کنید.

پاک کردن لکه غذا از روی انواع فرش

کمک گرفتن از یک قالیشویی خوب و معتبر

اگر لکه ها سرسخت هستند، ممکن است نتوانید آنها را به خوبی از روی فرش خود پاک کنید، برای همین منظور میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای شستشوی فرش شما حاضر شویم.

 

۰۲۱ – ۵۶۱۴۱۵۱۵

امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
خدمات ما

قالیشویی

موکت شویی

ترمیم و رفوگری

رفع لکه