از ساعت 9 صبح تا 8 شب

لکه خون روی مبل را چگونه پاک کنیم؟

قالیشویی : به دلایل حوادث ناخواسته ممکن است لکه های خون روی مبل و کاناپه ایجاد شود. مشاهده لکه های خون آزاردهنده و ناخوشایند است. از بین بردن لکه های خون یک چالش است. اما در صورت تازه و مرطوب بودن لکه های خونی ناپدیدکردن آنها بسیار راحت‌تر از لکه های خشک است. البته راه هایی برای حذف خون خشک شده از مبل و کاناپه نیز وجود دارد.

چگونه لکه خون روی مبل را پاک کنیم؟

 لکه خون روی مبل را چگونه پاک کنیم؟

قدم اول : اگر لکه خون تازه و مرطوب است، ابتدا با یک دستمال کاغذی یا دستمال جاذب دیگری اضافه های آن را تا حد ممکن از روی مبل پاک کنید. با انجام این کار از آسیب بیشتر به مبل جلوگیری می کنید. برای پاکسازی باقیمانده لکه روش های زیر را امتحان کنید.

قبل از شروع کار،مطمئن شوید که پاک کننده ها پارچه مبل را سفید نمی کنند، رنگ پارچه را تغییر نمی دهند. یا به مبل آسیب نمی رسانند.

هر پاک‌کننده ای را جهت اطمینان از عدم آسیب زدن به پارچه حتما در نقطه ای از مبل (مانند پشت مبل) تست کنید. بگذارید ۲۴ ساعت بماند. پاک کننده‌های زیر را قبل از استفاده امتحان کنید:

  •  الکل
  • آب اکسیژنه
  • محلول آب و صابون
  • تمیز کننده های تجاری مخصوص مبل

روش های از بین بردن لکه خون از روی مبل

۱. اگر لکه مرطوب است، ابتدا خون اضافی را پاک کنید. فقط از آب سرد برای پاک کردن لکه استفاده کنید، زیرا آب گرم می تواند لکه را بیشتر و مقاوم تر کند.

استفاده از پارچه های سفید برای تمیز کردن مبل بسیار مهم است. در صورت استفاده از پارچه های رنگی ممکن است رنگ از پارچه ها به مبل منتقل شود.

۲. اگر لکه خون خشک است، از یک مسواک نرم استفاده کنید. مسواک را با آب سرد خیس کنید و به لکه بکشید. سپس محل را با پارچه خشک کنید.

۳. محل را با آب یا الکل ایزوپروپیل پاک کنید. یک پارچه تمیز را با آب سرد یا الکل مرطوب کنید. پارچه را فشار دهید تا مایع اضافی خارج شود. لکه را با پارچه سفید به صورت ضربه ای پاک کنید. مالش ندهید! زیرا مالش می تواند لکه را عمیق تر به داخل مبل فشار دهد و تمیز کردن آن را سخت تر کند.

لکه خون روی مبل را چگونه پاک کنیم؟

موثرترین مواد برای پاک کردن این گونه لکه ها از روی مبل :

  1. جوش شیرین و آب
  2. آبلیموی تازه و نمک
  3. آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید
  4. الکل مالشی
  5. آب سرد و مایع ظرفشویی
  6. اسپری مو

از بین بردن لکه خون با جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری و مقداری آب سرد را ترکیب کنید. خمیر به دست آمده را روی لکه های خون قرار دهید. چند ساعت منتظر بمانید. سپس با جاروبرقی جوش شیرین ها را از روی مبل پاک کنید. جوش شیرین به عنوان یک جاذب قوی بوی بد خون و لکه آن را از بین می برد. سپس محل را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید.

اگر شما عزیزان نیز در منزل از انواع مبلمان استفاده میکنید و این مبلمان ها در معرض کثیفی قرار دارند، نگران نباشید شما عزیزان در صورت پدیدار شدن لکه های خون به راحتی میتوانید با روش های عنوان شده مبل های خود را تمیز کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
خدمات ما

قالیشویی

موکت شویی

ترمیم و رفوگری

رفع لکه